title

Turuncubağ

Turuncubağ ülkemizin en lezzetli portakal ve narenciye ürünlerini bulabileceğiniz üç kuşaktır devam eden bir aile bahçesi.

Lezzetli, sulu ve taze meyvelerimizin sırrı en doğal şekilde yetiştirilmesinde gizli. Finike bölgesinin bize sunduğu bu verimli toprak ve besin değeri yüksek suları kullanarak meyvelerimizi en güzel biçimde yetiştiriyoruz.
 
1957'den beri

3 göbektir devam eden geleneğimiz 1957 yılında bize kalan Finike’nin özel topraklarında başladı. Ailemiz sayesinde 60 yıldır her sezon bahçemizde Finike’nin özel turunçgillerini yetiştirmeye devam ediyoruz.
 
Yılların deneyimi

Bu iş bir tutku işi, her sezon bahçenin elden geçmesi, toprağın sulanması ve tüm emeğimiz ile sizlere Finike’nin turunçgillerini sunmak istiyoruz. Aileden çocuklara geçen bir sevgi bu.

Ailemizin en büyüğü olan dedemiz yılların verdiği deneyimiyle bize hasadın ne zaman toplanacağını, meyvelerin ne zaman olgunluğa eriştiğini bize öğretti ve kendi aldığımız eğitimlerle bahçemizi daha da geliştirdik. Hasat zamanının geldiğini bize hala o söyleyip işe koyulmaya başlamaktayız.

 
Lezettin sırrı

Biz Tuncel ailesi olarak bu işimizden vazgeçmiyoruz. Birçok aile bu alandaki zorluklardan dolayı bahçesini bırakmak zorunda kalıyor. Dönemin verdiği çeşitli sorunlara karşı, sizinle bu taze meyvelerimizi donduruculara girmeden en leziz ve doğal, dalından koparılmış haliyle sizinle paylaşmak istiyoruz.

Finike’nin meyvelerindeki sır, Beydağlarından gelen sular ile beslenmesinde gizli. Portakalın içine hapsedilen suyun kalitesi finike portakalına tat veren değeri oluşturuyor ve bu tadı bekletilmeden ve kaybetmeden sizlere ulaştırmayı çok isteriz.