Kayıt Ol

Profil oluşturarak, satın alım işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilir, birden fazla adres bilgisi kaydedebilir ve sipariş durumunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.
KAYIT OL

ŞİFREMİ UNUTTUM

Lütfen üye olduğunuz mail adresinizi giriniz

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formu
 

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI: MUHAMMET ALİ TUNCEL TURUNCUBAĞ

ADRES: HASYURT MAHALLESİ, MİLLİ EGEMENLİK SOKAK,  62/2 ,FİNİKE/ANTALYA   

VERGİ DAİRESİ VE NUMARASI

TELEFON:

WEB ADRESİ: "www.turuncubag.com"

E-POSTA: "info@turuncubag.com"


--------------------------------------------------


ALICI / MüŞTERİ : alici_adi_soyadi

Adresi: alici_adres
Telefon: alici_telefon
E-posta: alici_eposta

Alıcı olarak http://www.turuncubag.com alışveriş sitesine üye olan kişinin üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

--------------------------------------------------

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait "www.turuncubag.com" web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, www.turuncubag.com sitesinde belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün‘ün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı; satışa konu malların;

 • temel nitelikleri
 • satış fiyatı
 • ödeme şekli
 • teslimat koşulları vs.
 • satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler
 • ve cayma hakkı

konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

"www.turuncubag.com" sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


MADDE 3 - SÖZLEŞME TARİHİ:

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlik kazanır.

--------------------------------------------------

MADDE 4 - MAL TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

-Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede alıcı adresine/belirttiği teslim adresine, satıcının belirlediği kargo şirketi ile  gönderilmek sureti ile yapılır.

-Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

-SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde ALICI' nın ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

--------------------------------------------------


MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

 • Teslimat masrafları/nakliye giderleri Satıcıya aittir.
 • Alıcı, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce;
 • Muayene edecek ezik, kirik, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.
 • Teslim alınan Mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir.
 • Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, alıcıya aittir.
 • Mal/ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.


Satıcı, sözleşme konusu mal/ürün/ ürünlerin ;

 • Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI 'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinden ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
 • Sağlam, eksiksiz, siparişte ve web sitesinde belirtilen niteliklere uygun ve son kullanma tarihleri   ve var ise ürün özelliklerini açıklayan bilgi  ile teslim edilmesinden sorumludur.
 • Sözleşme konusu mal/ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Satıcı olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde Tüketici' yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. 
 • Satıcı, alıcının sipariş ettiği mal/ürünün tesliminin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 10 gün  içinde iade edilir.
 • 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.
 • Ürün görsellerinde görünen meyve istifi/kasa içi yerleşimi, meyve boyuna ve çapına göre değişiklik gösterebilir. Kasaların içindeki meyve adetleri görsellerden farklı olabilir.
 • Meyve gurubundaki ürünler kasa adedi olarak satılmaktadır. Birim fiyat kasa için verilmektedir. Kasa içi kiloları ortalama kilo olarak belirtilmiştir. Kasa içinde meyve kilolarına +- %5 sapma olabilir.
 • Bazı ürün cinsleri hasattan sonra soğuk hava depolarında muhafaza edilmektedir. Nisan-Kasım ayları arasında sevk edilen Valencia cinsi portakallar, Kasım-Mart ayları arasında gönderilen Hicaz Narlar, Nisan-Eylül arasında gönderilen Lamas cinsi limonlar soğuk hava depolarında muhafaza edilmekte ve soğuk hava depolarından gönderilmektedir.

--------------------------------------------------

MADDE 6 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ üRüN  ÖZELLİKLERİ:

Mal Cinsi ve türü, miktarı, markası, ağırlığı, esaslı nitelikleri, rengi ve Tüm Vergiler Dahil Satış Bedeli "www.turuncubag.com" adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

Alıcı mal/ürünler  hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onayı verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.

--------------------------------------------------

MADDE 7 - MAL/üRüNÜN FİYATI:

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/unvanı aynı olmak zorundadır.
Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı, satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

--------------------------------------------------

MADDE 8 - ÖDEME PLANI:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının pos’u üzerinden işleme alınır.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin ya da (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Sipariş tarihinden itibaren üç gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Alıcının, kapıda ödeme şeklini seçmesi halinde, kargo şirketi elemanına nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir. Bu durumda; kapıda ödeme masrafı ALICI’ ya aittir.

--------------------------------------------------

MADDE 9 - CAYMA HAKKI:

Alıcı sözleşme konusu mal/ ürünün ;

 • Mal/ürünün, iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve "www.turuncubag.com" web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir.Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilir.
 • Cayma hakkının kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya e-posta ile bildirimde bulunulması
 • Cayma Hakkının  kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.
 • Cayma hakkına ilişkin ihbarın, satıcıya  ulaşmasını takip eden 10 gün içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da satıcıya iade edilmiş olması şartı ile mal/ürün bedeli   Alıcıya iade edilir.  Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya bedel iadesi yapılmaz.
 • Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç  üç gün içerisinde satıcıya, teslimat ve kargo bedeli ALICI  tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

--------------------------------------------------

MADDE 10 - TEMERRüD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

--------------------------------------------------

MADDE 11- YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Yasal olarak belirlenen değere  kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.